Безпека життєдіяльності

16 травня 2022 року

З 16 по 20 травня 2022 року  Тиждень безпеки дорожнього руху на тему «Правила дорожнього руху – твої правила».У рамках  Тижня із вихованцями гуртків  "Школа успіху" та "Точка зору" було проведено  вікторину «Моя сім’я за безпеку дорожнього руху», адже навчаючи дітей правилам дорожнього руху, ми закладаємо надійний фундамент майбутнього безпечного життя.



11.05.2022 року 

Про виникнення сонячного чи теплового ударів


 Мета: розповісти дітям про користь і шкідливість сонячних та водних процедур.

Бути на повітрі, плавати та засмагати у помірних кількостях дуже корисно. Тому пляж є одним з улюблених місць відпочинку людей. Сонце і вода можуть стати вам справжніми друзями: допоможуть оздоровитися, зміцніти, загартуватися. Проте, перебуваючи на сонці чи у воді, потрібно пам’ятати таке правило: краще менше ніж більше. Адже вода і сонце можуть стати вам ворогами.

Від тривалого перебування на сонці без головного убору може трапитись сонячний удар, а від надто тривалого засмагання можна отримати сонячні опіки або тепловий удар. Тому на пляжі більшість часу будьте у тіні і завжди одягайте головний убір.

Коли відчуєте нудоту, головний біль чи запаморочення одразу ж скажіть про це дорослим. Якщо дорослих поряд немає, покладіть на голову змочену у воді хустинку і полежіть у затінку, поки покращає. А вдома обов’язково розкажіть батькам про своє погане самопочуття.

Мешканцям зон із радіаційним забрудненням засмагати шкідливо.

 Пам’ятайте,

Та хоч яка була би спека,

Виконуй правила безпеки.

І стане радісним тоді

Твій відпочинок на воді.

 Запитання дітям:

1.     Коли краще засмагати?

2.     Чи можна засмагати з 12 до 17 годин дня? Чому?

3.     Чи повинен бути на голові головний убор? Чому? (

4.     Що необхідно зробити, якщо ви відчули нудоту, головний біль чи запаморочення?  

 


09 травня 2022 року


Безпека дорожнього руху. Правила поведінки пішоходів.

 Мета : навчити дітей правилам дорожнього руху..

 Правила дорожнього руху визначають певні обов’язки пішоходів:

q Пішоходи повинні ходити тротуарами, а там, де їх немає - пішохідними доріжками. Можуть рухатися велосипедною доріжкою або в один ряд по узбіччю дороги, назустріч рухові транспорту.

q  На тротуарах слід триматися їх правої сторони та не створювати перешкод іншим учасникам дорожнього руху

q  Якщо рух пішоходів, котрі ідуть з громіздкими предметами, ведуть велосипед, везуть санчата, створює перешкоди для інших пішоходів, то вони можуть рухатись краєм проїзної частини в один ряд.

q  Поза населеними пунктами пішоходи, які пересуваються узбіччям або краєм проїзної частини, повинні йти назустріч рухові транспорту. Це дає можливість краще оцінити дорожню ситуацію і запобігти потраплянню під транспорт.

q  Організовані групи дітей повинні рухатися лише тротуарами та пішохідними доріжками в супроводі дорослих.

q  Переходити проїзну частину доріг пішоходам дозволяється тільки надземними, підземними пішохідними переходами і в місцях, позначених розміткою або дорожними знаками “Пішохідний перехід”.

q  У місцях, де рух регулюється, пішоходам слід керуватися вимогами сигналів світлофора або регулювальника.

q  Переходячи проїзну частину дороги, пішоходи не повинні без потреби затримуватися чи зупинятися на ній.

q  Чекати на автобуси, тролейбуси, трамваї, таксі пішоходи повинні лише на посадкових майданчиках.

q  Забороняється переходити проїзну частину поза пішохідним переходом, у місцях, де встановлено дорожні огорожі, ходити по автомагістралях.

q  Слід знати і завжди дотримуватися одного з головних правил – забороняється виходити на проїзну частину дороги, не переконавшись в особистій безпеці та відсутності можливості створення небезпеки чи перешкоди для інших учасників дорожнього руху.

Запитання для дітей:

-          Чому люди повинні дотримуватись правил дорожнього руху?

-          Які обов’язки пішоходів ви знаєте?

Підсумок  

  Щоб зберегти життя, уникнути неприємних ситуацій на дорозі, слід знати ці правила й завжди їх дотримуватись, а іноді навіть нагадувати про них вашим рідним. Я думаю, що отриманні знання з правила дорожнього руху допоможуть вам зберегти життя і здоров’я.

 


Вікторина "Безпека життєдіяльності"👇👇👇👇👇👇👇

https://www.youtube.com/watch?v=pnYHfuxoYSs&ab_channel=%D0%9B%D1%96%D0%BD%D0%B0%D0%B7%D0%A3%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D0%B8











Комментариев нет:

Отправить комментарий