Культмасова робота

20 травня 2022 року

20 травня - Всесвітній день травматолога. Травматологи виконують дуже важливу задачу - лікування ран, травматичних пошкоджень і захворювань, які з ними пов'язані. Зародилася травматологія завдяки грецькому лікарю Гіппократу. Частина його наукової спадщини присвячена саме лікуванню переломів і суглобів.

А ще 20 травня - Європейський день моря. Важлива екологічна подія, яка була започаткована 2008 року. Головна її мета - привернути увагу європейців до тих загроз, які перешкоджають нормальному екологічному становищу морського середовища.

Також 20 травня - Всесвітній день бджіл. Свято було започатковане ООН 2017 року. А ініціатором його створення виступила Словенія. Дату обрали відразу через дві причини: 20 травня народився Антон Янша (перший в історії бджоляр) та саме в кінці травня підвищується активність цих комах.

У четвер, 19 травня, в Україні та світі відзначають День вишиванки. Свято не має постійної дати і щорічно відзначається у четвер третього тижня травня.


Цього дня прийнято одягати вишиванку і викладати знімки в соціальні мережі з метою підтримати етнічну традицію нашого народу носити вишитий одяг.

Вперше свято відзначили у 2006 році, коли студентка Чернівецького національного університету запропонувала своїм одногрупникам прийти на заняття у вишитих сорочках. Ініціативу підтримали і викладачі та студенти всього навчального закладу. Кілька років свято відзначалося лише у стінах університету, а потім ця традиція поширилася і по інших містах України.

У мирний час українці у вишиванках влаштовували флешмоби та ярмарки, змагання та концерти. Зараз, у воєнний час, влада не рекомендує влаштовувати масові заходи, але кожен українець може вдягнути вдома вишиванку та зустріти урочистість у родинному колі.

І, звичайно, привітати у соціальних мережах своїх друзів, знайомих та близьких із цим теплим святом.

18 травня День скорботи і пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу

Постановою Верховної Ради України від 12 листопада 2015 року № 792-УІІІ «Про визнання геноциду кримськотатарського народу» Верховна Рада України визнала депортацію кримських татар з Криму у 1944 році геноцидом кримськотатарського народу.
Депортація - примусове або насильницьке переселення одних людей іншими за межі певної території - найдавніше явище. Своєрідний «інструмент» боротьби, в цілому , з власними страхами тих, хто займається подібним неподобством, їх побоюванням за примарну владу. Ефективність подібного методу вкрай сумнівна і не витримує жодної здорової критики. Більш того, виступаючи в якості тимчасового заходу «вирішення проблеми» лише додає цих проблем, породжуючи і горе, і приховану ненависть, біль і страждання, які в свою чергу, в тій чи іншій мірі, неодмінно мають зворотний, дуже потужніший ефект.
Геноцид — цілеспрямовані дії з метою знищення повністю або частково окремих груп населення чи цілих народів за національними, етнічними, расовими, корисливими або релігійними мотивами.
18-го травня, починаючи з 1994-го року в Україні, згідно Указу Президента № 165/94 від 14-го квітня 1994 року, відзначається День скорботи і пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу, яка сталася 18-20 травня 1944-го року. Переселенню піддалися і старі, і жінки, і діти, цілі родини, більше чверті мільйона люду. Жахливий злочин, з цілої черги, від антилюдських проявів у часи сталінського режиму, війни та радянської влади. Вже у 1967-му році, при тій же самій, радянській владі, Указом Президії Верховної Ради СРСР № 493, ці дії були визнані необгрунтованими. Пізніше, в 1989-му році, Верховною Радою СРСР, ця депортація була нарешті засуджена, визнана незаконною і оголошена злочинною. Татари отримали реальну можливість відновити порушене кимось і колись право на свою споконвічну територію, що входила до того часу до складу суверенної України, територіальну цілісність якої у 1994-му році гарантували не багато не мало, а дві найавторитетніші країни у світі :  Сполучені Штати Америки і Великобританія. Почалося активне повернення людей на свою рідну землю, радість і сльози, звичайно ж маса труднощів, але безперечно, колишній жах здавався позаду ...


 16 травня 2022 року


       16 травня - Міжнародний день мирного співіснування. Започаткувала подію ООН, сталося це в грудні 2017 року. Головна мета події - активно залучати суспільство до єдності, солідарності, миру та терпимості, а також досягти гармонії шляхом відмови від військового розв'язання конфліктних ситуацій.

      16 травня - Міжнародний день світла. Подія була встановлена ЮНЕСКО 14 листопада 2017 року, Дату обрали не випадково. Саме цього дня 1960 року була проведена перша вдала робота лазера Теодора Маймана.

      А ще 16 травня - День біографів. Дату святкування обрали на честь зустрічі Семюела Джонсона, який був лексикологом та критиком, з письменником Джеймсом Босуеллом, який пізніше написав легендарну біографію Джонсона.

   Також 16 травня - День носіння фіолетового кольору в знак миру. Це жартівлива подія, адже її мета - показати можливим прибульцям з космосу, що люди - мирні істоти.

12 травня 2022 року


12 травня - Всесвітній день медичних сестер. Дату обрали не випадково, адже саме цього дня народилася Флоренс Найтінгейл. Вона була відомою британською реформаторкою сестринської справи та засновницею першої школи медичних сестер.

А ще 12 травня - День екологічної освіти. Важлива подія, яка допомагає сформувати екологічну свідомість з раннього дитинства та спрямувати людину на захист навколишнього середовища.

11 травня 2022 року

11 ТРАВНЯ: СВЯТО ШЛУНКА ТА ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ МЮНХГАУЗЕНА

Сьогодні у світі відзначають День Азорських островів. А ще – свято шлунка, або Національний день, коли можна їсти те, що хочеться, та День прасування шнурків.

День, коли можна їсти те, що хочеться, святкують щорічно 11 травня. Хто і коли вигадав це свято, невідомо. За однією з версій, його засновником був американець Томас Рой, колишній радіоведучий, телеактор і співзасновник Wellcat Holidays & Herbs. Свято дає можливість людям, які сидять на дієті або дотримуються правильного харчування, порушити заборони і дозволити собі розслабитися. Багато американців вважають, що такий протидієтний захід розслабляє силу волі людини, яка бореться з ожирінням.

09 травня 2022 року

9 травня — День перемоги: про що важливо пам’ятати



Чому існує дві дати відзначення Дня перемоги  8 та 9 травня?

В Україні 8 травня відзначають День пам’яті та примирення, який присвячений пам’яті жертв Другої світової війни. І це не одне й те ж, що й День перемоги. Справа у тому, що Друга світова війна стала найбільш кривавою і жорстокою в історії людства. Тому цей день (саме 8 травня) присвячений пам’яті понад 80 мільйонів людей, чиє життя було обірване: тим, хто загинув на фронтах, в окопах, під час бомбардувань, побував у полоні, концтаборах, чи просто зник безвісти.

Таку дату, 8 травня, обрали невипадково. 7 травня 1945 року був підписаний Акт воєнної капітуляції Німеччини. Він набув чинності 8 травня о 23:01. З такої нагоди того дня у багатьох містах Європи та США провели святкування. Але на вимогу СРСР 8 травня 1945 року, о 22:43 за середньоєвропейським часом (о 00:43 9 травня за московським), у передмісті німецької столиці Карлсхорсті підписали ще один «Акт про беззастережну капітуляцію Німеччини». Він підтвердив аналогічний документ, підписаний днем раніше у Реймсі, і підтвердив час припинення вогню: 8 травня о 23:01 за середньоєвропейським часом (9 травня о 1:01 за московським). Тому День перемоги у СРСР та у країнах, які були ним окуповані, відзначали 9 травня.

Георгіївська стрічка — табу

Під час вшанування жертв Другої світової війни заборонено використовувати тоталітарну символіку (свастику, комуністичні символи, георгіївську стрічку), нагадують у Міністерстві внутрішніх справ, що: «Щоб згадати своїх рідних, які поклали життя за волю України, не треба навішувати на себе стрічки незрозумілого походження. Тим більше, з такою символікою (мова про георгіївську стрічку) російські бойовики на Донбасі вбивають наших захисників». Нагадаємо, що ця стрічка заборонена в Україні з червня 2015 року як символ сепаратизму та бойовиків, керованих Росією, на Донбасі.

Червоний мак на аватарках у соцмережах — що він означає?

Квітка маку стала символом Дня пам’яті та примирення у 2014 році. ЇЇ графічне зображення має подвійний натяк: з одного боку воно уособлює квітку маку, з іншого  кривавий слід від кулі.

Що ще важливо знати на цю тему:

СРСР разом із Німеччиною відповідальний за початок Другої світової війни — так вважають 56% українцівВодночас 52% опитаних українців дотримуються радянської інтерпретації, що День перемоги — це відзначення перемоги радянського народу у Великій Вітчизняній війні. 32% розуміють цю дату як день відзначення перемоги антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні та внеску у неї українського народу. Для 6% цей день — просто додатковий вихідний. Про це свідчить останнє дослідження Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва.

05 травня 2022 року

Всесвітній день гігієни рук 

Щорічно 5 травня за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) світова спільнота відзначає Всесвітній день гігієни рук.

Дата цього заходу обирається не випадково: 5-й день 5-го місяця символізує 5 пальців на кожній руці людини. Оскільки руки є одним із основних факторів ризику розповсюдження хвороботворних мікроорганізмів, гігієна рук дозволяє знизити рівень поширення інфекційних захворювань.

Всесвітній день гігієни рук започатковано, щоб нагадати про важливість обробки рук задля збереження життя та здоров'я мільйонів людей та підкреслити особливу важливість гігієни рук як в галузі охорони здоров'я, так і в повсякденному житті. Центр громадського здоров’я підтримує цю ініціативу та закликає заклади охорони здоров’я, установи та всіх громадян доєднатися до кампанії ВООЗ з чистоти рук.

На наших руках живе величезна кількість небезпечних для людського здоров'я мікроорганізмів. В результаті навіть незначних подряпин чи ран, вони можуть викликати вірусні захворювання, бактеріальні, грибкові та кишкові інфекції, гельмінтози тощо.

Найбруднішими предметами, з якими щодня стикається майже кожна людина, є мобільні та стаціонарні телефони, письмові столи, клавіатура та мишка комп’ютера, кнопки ліфта, вимикачі світла, дверні ручки та усі поруччя. 

Запрошуємо всіх до Великоднього квесту "Великодні пригоди":👇👇👇👇👇

https://docs.google.com/presentation/d/15x_4Ptmtp6Bv5aZ92ieLjsdHJUALdn-yC2lS-Kiv1j0/edit#slide=id.p







Комментариев нет:

Отправить комментарий